O SPOLEČNOSTI

Majitelem spol. e-station s.r.o. je Co&Energetics a.s. do jejíž skupiny rovněž spadá provozování OZE (obnovitelné zdroje energie – vodní a fotovoltaické elektrárny). Chceme tedy veškerou zeleně vyrobenou energii z obnovitelných zdrojů dodávat do elektromobilů.

Naše společnost se zabývá kompletní realizací nabíjecích stanic pro elektromobily na nejfrekventovanějších místech ČR.

Společnost e-station s.r.o. jsme založili pro projekt „síť Carportů“ – nabíjecích stanic.

Společnost se zabývá vybudováním a provozováním sítě Carportů, nabíjecími stanicemi pro elektromobily se solárními panely a bateriovými moduly.

Zaměřujeme se na frekventovaná místa ve městě Brně jako jsou nákupní centra. Chceme ale pokrýt i běžné ulice, a to v co největší míře. Dále se hodláme rozšiřovat do ostatních okresních měst.

Elektromobilita je spolu s obnovitelnou energií součástí dopravní infrastruktury, pomáhá zmírnit změny klimatu způsobené vlivem člověka a je nezbytným předpokladem pro udržitelný rozvoj.

CÍLE PROJEKTU

Jedním z našich cílů je mít v každé z 29 brněnských městských částí alespoň jeden Supercharger, rychlonabíječku DC 50 a více kW na strategickém místě u obchodních domů, restaurací, hotelů, atd., která obslouží v jeden okamžik několik elektromobilů.

Koncepční uspořádaní Carportu bude vždy provedeno tak, aby kapacitně uspokojilo požadavky dané lokality. Je možné postavit nabíjecí stanici pro 12 automobilů. Fotovoltaické zastřešení dokáže vyrobí čistou energii až na 65 000 km. Do budoucna uvažujeme o osazeni každé stanice baterií na využití přebytku ze sítě a využití všech nabíjecích stanic jako uložiště pro ČEPS (česká přenosová soustava).

Cílíme na rychlé nabití elektromobilu. Stanice budou osazovány rychlonabíječkami s výkonem min. 50 kW, kde nabíjení běžného elektromobilu trvá přibližně 25 – 45 min. – podle kapacity baterie vozidla.

Smyslem je postavit a zprovoznit síť nabíjecích stanic pro elektromobily se solárním panelem běžně uživatelsky dostupných pro každého.

CO NABÍZÍME?

  • Z Vašeho nákupního centra, hotelu či restaurace vytvoříme vítanou alternativu k čerpacím stanicím a parkovištím s nabíjecími stanicemi, kde lidé zastavují , když potřebují své auto nabít.
  • Nové zákazníky, kterým můžete nabízet své služby po dobu nabíjení (20 min – 4 hodin). Auto je připraveno na další cestu, než si u Vás jeho majitel nakoupí.
  • Propagaci Vaší společnosti v databázi nabíjecích míst po celé Evropě
  • Buďte první u mimořádného projektu, nabíjecí stanice budou přibývat i v následujících letech, a to za podpory dotací z fondů EU.

ELEKTRO MOBILITA

Elektromobilita je zjednodušeně pohyb vozidel pomocí elektrické energie nebo provoz dopravních prostředků s elektrickým pohonem. V současné době je to „trendy“ záležitost a to je dobře. Přínosy využívání vozidel na elektrický pohon jsou mnohostranné. Kromě jiného šetří životní prostředí, vyznačují se tichou a plynulou jízdou bez emisí výfukových plynů i úsporou provozních nákladů. „Elektromobilní“ technologie se neustále zdokonalují – zvyšuje se např. dojezdová vzdálenost na jedno nabití, a vzhledem k jejich masivnějšímu rozšíření také postupně zlevňují.

Před několika desítkami let byla v ČR vybudovaná síť čerpacích stanic pro vozidla se zážehovým motorem a v současné době se rozšiřuje síť nabíjecích stanic pro elektromobily.

e-station s.r.o.

Bauerův zámeček
Výstaviště 1 – brána č.5
603 00  Brno
Czech Republic
IČO: 066 09 31

Libor Klimeš
manažer projektu
Mob.: +420 722 420 143
Email: libor@co-e.cz